+48 509 541 377 Otwarte 24h na dobę al. 29 listopada 153 – Kraków

Układ Hamulcowy

Wymiana Tarcz i Klocków - Kraków

Serwis układu hamulcowego

Hamulce to kluczowy element pojazdu, odpowiadający za bezpieczeństwo kierującego, pasażerów i innych uczestników ruchu. Warto przykładać szczególną wagę do jego sprawności, regularnie sprawdzać stan hamulców oraz wymieniać klocki, tarcze, płyn oraz inne elementy tego układu.

Sprawdzanie hamulców w Krakowie

Serwis układu hamulcowego – co oferujemy?

Oferujemy następujące usługi związanych z serwisowaniem układu hamulcowego w samochodach:

  • wymiana tarcz hamulcowych
  • wymiana klocków hamulcowych przednich i tylnych
  • wymiana przewodów hamulcowych
  • wymiana płynu hamulcowego
  • wymiana szczęk, bębnów hamulcowych, linki hamulca ręcznego,
  • wymiana pompy hamulcowej i pompy podciśnienia,
  • wymiana czujnika ABS.

Sprawdzanie hamulców

Przegląd układu hamulcowego w samochodzie powinno odbywać się regularnie po przejechaniu od 15 do 20 tyś. kilometrów. Wymiana poszczególnych elementów w układzie odbywa się najczęściej w przedziale od 20 do 45 tyś. kilometrów w zależności od elementu.

Wymiana klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe są najczęściej wymienianym elementem w trakcie użytkowania układu hamulcowego. Robi się to zazwyczaj 2-3 razy w czasie użytkowania jednej pary tarcz hamulcowych. Wymiana klocków hamulcowych, to jedna z najtańszych usług związanych z serwisem hamulców.

Wymiana tarcz hamulcowych

Wymiana pary tarcz hamulcowych powinna odbywać się po przejechaniu od 60 do 90 tyś. kilometrów. Z uwagi na mechanizmy związane z funkcjonowanie praw fizyki, przednie tarcze zawsze będą zużywały  się szybciej. Ze względów ekonomicznych przy okazji wymiany tarcz warto od razu, wymienić klocki hamulcowe, gdyż stare powodują szybsze zużywanie się nowych tarcz.

RABAT 20%

W przypadku skorzystania z oferty naszej wypożyczalni – do dyspozycji: