+48 509 541 377 Otwarte 24h na dobę al. 29 listopada 153 – Kraków

Geometria Kół

Geometria Kół - Kraków - Zbieżność Kół

Geometria / Zbieżność Kół

Sprawdzenie geometrii kół pojazdu jest jednym z najistotniejszych testów układu jezdnego w samochodzie. Tyczy się to przede wszystkim pojazdów eksploatowanych na niskiej jakości nawierzchniach. Właściwe ustawienie zbieżności kół ma istotny wpływ na bezpieczeństwo oraz mniejsze zużywanie się opon i paliwa.

Ustawienie geometrii i zbieżności kół w Krakowie

Jeśli odczuwasz ściąganie Twojego samochodu na boki, może wiązać się to z niewłaściwym ustawieniem kół. Inne sygnały to nierównomierne lub nadmierne zużycie opon, wibracja kierownicy lub poczucie ogólnej niestabilności układu jezdnego. Wspomniane objawy powinny zmobilizować do tego, by dokonać pomiaru geometrii i sprawdzenia zbieżności kół pojazdu

Autoserwis MARTEX oferuje pełną komputerową geometrię kół z wykorzystanie nowoczesnych urządzeń, zapewniających najwyższą precyzję i dokładność. W naszym warsztacie możecie liczyć na wiedzę doświadczonych specjalistów, którzy profesjonalnie zajmą się Twoim samochodem.

Niewłaściwa geometria / zbieżność kół – jakie ryzyko?

Nieprawidłowe ustawienie kół samochodu ogranicza kierującemu możliwość zachowania pełnej kontroli nad pojazdem. Wiąże się to z ryzykiem zmiany toru jazdy, co może skutkować powszechnym zdarzeniem, takim jak wypadnięciem z zakrętu, lub nawet kolizję z pojazdem jadącym obok w sytuacji gdy pozwolimy sobie na moment nieuwagi i lżejsze trzymanie kierownicy.

Pomiar i regulacja – kiedy wykonać?

Należy dokonać sprawdzenia geometrii i zbieżności kół co pewien okres czasu, niezależnie od przeprowadzanych w pojeździe napraw. Pomiary geometrii i regulacje zbieżności kół powinny odbywać się przede wszystkim po jakiejkolwiek ingerencji w układ kierowniczy pojazdu, zawieszenia, wymianie łożysk kół, sprzęgieł etc.

RABAT 20%

W przypadku skorzystania z oferty naszej wypożyczalni – do dyspozycji: